manoSeimas.lt

manoSeimas.lt yra internetinis Seimo stebėsenos portalas, leidžiantis sužinoti, kaip balsavo Seimas, ir kurių Seimo narių ir partijų pozicijos panašiausios į jūsų.

manoSeimas.lt projekto tikslas paskatinti Lietuvos žmones rinkti Seimo narius ir partijas atsakingai - ne pagal sukurtą įvaizdį ir pažadus, o pagal nuveiktus darbus. Nuveiktus darbus galima įvertinti suskaičiavus Seimo narių pateiktus balsus, taip sužinant ar Seimo nariai daro tai ką sako naudojant faktinius duomenis.

Projekto adresas: http://manoseimas.lt/.

Reikalingi duomenys

Projektas intensyviai naudoja lrs.lt svetainėje pateiktus duomenis. Pirmiausia naudojami seimo posėdžių duomenys, iš seimo posėdžių sąrašo išrenkamas kiekvieno seimo nario balsas, informacija rišama su seimo nario profiliu ir teisės akto dokumentų, kuris buvo svarstytas.

Dažnai Seime vyksta eilė balsavimų ir sesijų susijusių su tam tikra tema, manoSeimas.lt visus balsavimus apjungia į stambesnes temas. Deja, kol kas tai yra rankinis darbas. Jei teisės aktų dokumentai būtų struktūruoti ir mašininiu būdu būtų galima informaciją apie tai, kurie teisės akto straipsniai keičiami, šį rankinį procesą būtų galima automatizuoti ir manoSeimas.lt turėtų žymiai daugiau temų su naujausia informacija apie vykusius balsavimus.

Rankinio darbo kiekį taip pat žymiai sumažintų, jei Seimo posėdžių ir komitetų darbotvarkės būtų struktūruotos. Šiuo metu teisės aktų svarstymas komitetuose pateikiamas pačia įvairiausia forma.

Naudojami duomenų šaltiniai

Duomenų šaltinis Tiekėjas Brandos lygis
Seimo posėdžių sesijos Lietuvos Respublikos Seimas
Seimo narių duomenys Lietuvos Respublikos Seimas
Teisės aktų projektų svarstymas komitetuose Lietuvos Respublikos Seimas
Teisės aktų duomenys Lietuvos Respublikos Seimas