manopozicija.lt

Seime ir bendrai viešojoje erdvėje vyksta daug įvairių diskusijų tam tikromis temomis. Visos tos diskusijos yra išsibarstę po visą internetą, todėl labai sunku rasti koncentruotą informaciją ypač susietą su Seimo sprendimais.

Nuomonių portalas yra įrankis leidžiantis susieti seime vykstančius balsavimus ir žmonių pasisakymus internete su tam tikromis temomis.

Tema, kuri įkvėpė imtis tokio portalo kūrimo yra balsavimas internetu. Balsavimo internetu klausimas Lietuvoje sprendžiamas beveik 10 metų (nuo 2006 iki šių 2015 metų). Per tiek laiko vyko daug svarstymų Seime, o taip pat buvo išsakyta daug nuomonių internete.

Tam, kad geriau suprasti konkrečios temos svarstymo eigą, tiek Seime, tiek bendrai internete, portalas leidžia importuoti Seime vykusius balsavimus ir užregistruoti žmonių pasisakymus. Tada tiek balsavę, tiek pasisakę žmonės suskirstomi į pritariančius ir kritikuojančius. Aktyviausiai temos klausimu dalyvavę žmonės, kartu su jų pasisakymais viešojoje erdvėje iškeliami į viršų. Papildomai yra galimybė balsuoti už geriausius pasisakymus tam tikra tema, taip dar labiau iškeliant žmogų.

Galiausiai turinti tiek Seimo balsavimus, tiek pasisakymus vienoje vietoje, net ir į temą neįsigilinusiems žmonėms paprasčiau suprasti apie ką eina kalba.

Šis nuomonių portalas taip pat leidžia paprasčiau apsispręsti už ką balsuoti rinkimų metu, pasiskaičius žmogaus pasisakymus, peržiūrėjus balsavimus tam tikromis temomis.

Projekto kodas: https://github.com/sirex/manopozicija.lt.
Projekto aprašymas pylab.lt svetainėje: http://pylab.lt/projects/a-tool-to-organize-public-opions/.

Naudojami duomenų šaltiniai

Duomenų šaltinis Tiekėjas Brandos lygis
Seimo posėdžių sesijos Lietuvos Respublikos Seimas
Seimo narių duomenys Lietuvos Respublikos Seimas
Vilniaus miesto savivaldymės tarybos balsavimų duomenys Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos piliečių vardų sąvadas Valstybinė lietuvių kalbos komisija
Lietuviškų vardų lentelė Mantas Zimnickas